Адаптація дитини до дитячого садка

«Як допомогти своїй дитині адаптуватися до умов дитячого садочку? Чи потрібно взагалі допомагати дитині звикати до дитячого садочку? Може це робота вихователя? Ці слова одні із найпоширеніших запитань, які задають батьки психологу.

«Що впливає на адаптацію дитини до умов дитячого садочка?»

Коли дитина приходить у дитячий садочок – вона потрапляє у зовсім інший світ, де мами немає поряд, де багато дітей. До цього моменту вона спілкувалася тільки із членами родини, сусідами або з тими, кого дорослі запрошували додому. Оскільки найсильніший вплив на дитину мають батьки, саме вони можуть стати тією запорукою успішного влиття в колектив.

Готовність дитини до дитячого садочку – досить багатопланове поняття. Тут грає роль не тільки вік, уміння дитини, але ще вона має досягти певної стадії свого розвитку, коли їй буде найлегше від’єднатись від батьків.

Більшість дітей батьки віддають до дитячого садка у віці від 1.5 до 3 років. Існує думка,що благополучний вік вступу у дитячий садок це – 3 роки. В цьому віці у дитини формується відчуття себе, свого « я», окремого від батьків, з’являється також відчуття часу, вона може зрозуміти, що якщо матері( батька) немає поряд, вони десь є і прийдуть за нею. Дитина може вже уявити, що вони в магазині або на роботі. Але існує і інша сторона цих змін, що проявляються у негативізмі, впертості, неозорності, адже дитина переживає так звану « кризу 3-х років».

У якому б віці малюк не йшов у дитячий садок, пам’ятайте: найнебезпечніший для цього вік, це від 9-10 місяців до 1 року( « криза 1-го року життя»), від 3 до 3,5 років( « криза 3 років»).

Якщо ви відаєте дитину в дитячий садок, ви маєте бути готові до того, що у вашого малюка зміниться поведінка, може погіршитися здоров’я,і що дитина звикатиме до умов садочку від 7-10 днів( мінімум) до 6 місяців.

Що зробити, щоб цей період пройшов для вашої дитини якомога легше?

1. Привчайте заздалегідь дитину до режиму як у дитячому садочку.

2. Готуйте малюка до спілкування з іншими дітьми: відвідайте дитячий садок у той час, коли діти на прогулянці, познайомте малюка з вихователем і дітьми.

3. Відвідувати садочок потрібно не один день перед тим, як ви хочете залишити дитину в ньому, а принаймні тиждень, бажано на вечірніх прогулянках, щоб ваше маля бачило, що інших малят батьки забирають і не залишають.

4. Дізнайтесь, хто з ваших домашніх друзів( сусідів) також йде у цей садок. Дитині буде легше звикати, якщо поряд будуть знайомі діти.

5. Готуйте дитину до тимчасової розлуки з вами, дайте їй зрозуміти, що це відбувається не тільки тому, що вона вже велика.

6. Розповідайте дитині про дитячий садок, що там є хорошого( нові друзі, багато іграшок). Дуже важливо,щоб маля не боялося. У жодному разі не погрожуйте дитячим садком за неслухняність.

7. Ніколи не обговорюйте при малюкові проблем, пов’язаних із дитячим садочком, не показуйте, що ви також хвилюєтесь або вам страшно, дитина одразу ж відчує це і буде ще більше переживати.

Для чого ж взагалі віддавати дитину в дитячий садок?

У дитячому садочку дитина перебуватиме в колективі однолітків,з якими може себе порівняти, разом пограти, потоваришувати. Завдяки цьому формується почуття належності до дитячого співтовариства, малюк поводиться самостійніше, ніж удома,навчається домовлятися, поступатися. В майбутньому цей позитивний досвід зіграє важливу роль при вступі у школу.

Залишити відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *